Hej! Samtliga barn har fått kallelse som gäller varje förälder. Vårt lag ska stå i kiosken på Klassfotbollen kl 8-10 på lördagen.
OBS: Det är ett krav att ni föräldrar ställer upp på detta. Vi ledare har andra uppdrag så det betyder att i stort sett samtliga barn ska ha 1 vuxen på plats i kiosken.
Detta är för LFK:s regi så det spelar ingen roll om ert barn är med i klassfotbollen eller inte.
Det behövs ca 20 vuxna o tiden är kl 8-10, samling 7:50. All info om vilken kiosk etc ni ska vara i kommer närmare.
Vill ni vara 2 vuxna så skriv det i kommentarerna på kallelsen. Kan ni inte själva så be en vän, släkting, mor el farförälder el vuxet syskon.
KIOSK PÅ HEMMAMATCHER: det behövs 1-2 vuxna att stå i kiosk på hemmamatch. Räkna med att ni får stå i kiosken då o då. Alla måste hjälpas åt för att vi ska kunna servera kaffe etc. Skicka gärna ett sms till Theres om ni redan nu vet att ni kan el vill stå i kiosken en speciell dag. Se kalendern för hemmamatcher.